enovin
27 اسفند 1401 - 14:30

راه اندازی نخستین ایستگاه هواشناسی در شفت

شفت- رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان شفت از احداث نخستین ایستگاه هواشناسی در این شهرستان خبر داد و گفت: این ایستگاه در سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالله فکری ظهر شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان شفت با اشاره به اینکه شفت از ۳۲ هزار هکتار جنگل و ۱۲ هزار مرتع برخوردار است، اظهار کرد: با وجود سابقه تاریخی جنگل‌های هیرکانی ظرفیتی عظیم در اختیار این شهرستان قرار گرفته است.

رئیس منابع طبیعی شفت با تاکید بر اینکه در حوزه نیروهای انسانی جهت حفاظت از جنگل‌های این شهرستان دچار کمبود نیرو هستیم، افزود: تلاش می‌شود در حوزه خدمات الکترونیک با ۴ سامانه فعال خدمت رسانی به ارباب رجوع تسریع یابد.

وی با بیان اینکه بیش از ۳ هزار استعلام اراضی در طول سال جاری پاسخ داده شده است، گفت: در این سامانه حدود ۲۵ مورد درخواست‌های اشتغالزایی بررسی شده است.

فکری از راه اندازی نخستین ایستگاه هوا شناسی در شهرستان شفت خبر داد و ادامه داد: با تلاش‌های شبانه روزی این ایستگاه در سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۴۰۰ هکتار از منابع طبیعی در راستای وابستگی به جنگل‌های طبیعی و تأمین چوب آلات صنایع سلولزی طرح زراعت چوب به اجرا در آمده است، اضافه کرد: طرح زراعت چوب برای ۵۰ نفر مستقیم و ۲۰۰ نفر غیر مستقیم اشتغالزایی ایجاد کرده است.

رئیس منابع طبیعی شفت تصریح کرد: بیش از ۱۲ مرتع تهیه طرح مرتع داری به اتمام رسیده و باقیمانده مراتع نیز تا پایان سال آینده به اتمام می‌رسد.

وی از اجرا شدن دو پروژه آبخیزداری در این شهرستان خبر داد و ادامه داد: برای اجرای این پروژه‌ها ۷۳۰ میلیون تومان هزینه شده است.

فکری با بیان اینکه تغییر و تحول دو روستا با بنیاد مسکن انجام گرفته است، ادامه داد: مستندات ۲۷ روستا به بنیاد مسکن تحویل داده شده که به زودی اجرایی می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1099008